0 (212) 268 72 01

Zona Tedavisi

6 Nisan 2017 Perşembe 17:22 · Ozon Tedavisi · 5768

Ayrıntılı bilgi ve muayene için; 0 543 489 05 69

 

Zona Hastalığında OZON ve NÖRAL TERAPİ

Halk arasında "su çiçeği" olarak bilinen virüs hemen herkesi etkilemektedir. Genellikle küçük yaşlarda bu hastalık geçirilir ve kısa sürede iyileşir. Ancak virüsler  sinir köklerinde inaktif durumda beklerler. İlerleyen zamanda bağışıklık sisteminin zayıflaması ( uzun süreli yorgunluk, stres, depresyon, travma, baika bir hastalık) sonucunda bu virüsler aktif duruma geçer ve cilt altında sinir hattı boyunca çoğalırlar. Böylece çok ağrılı olan "Zona Hastalığı" meydana gelir. 

 

Hastalarda önce tek taraflı döküntü olur ve bu genellikle kısa sürede iyileşir. Ancak ağrı sinir hasarına bağlı olduğu için dayanılmazdır ve iyileşmesi çok zaman alır bazen de tamamen geçmez.

Zona ağrısını ortadan kaldırmak için birçok ağrı kesici kullanılmaktadır. Ancak bunlar sadece ağrıyı baskılarlar ve çoğu zaman da yetersiz olurlar. Bu yüzden ağrıları ortadan kaldırmak için geniş kapsamlı bir tedavi uygulanması gerekmektedir.

Kliniğimizde zona ağrısını tedavi etmek için  Ozon tedavisi ve Nöral terapiyi birlikte kullanmaktayız. Nöral terapi ile hasarlanan sinirler tamir olurken, Ozon tedavisi ile bağışıklık sistemi güçlenmekte ve aktif halde olan virüslerin yok edilmesi sağlanmaktadır. Böylece ağrılar kısa sürede ortadan kalkmaktadır.

 

Ayrıntılı bilgi ve  muayene için; 0 543 489 05 69Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş