0 (212) 268 72 01

Migren ve Kronik Baş Ağrısı Tedavisi

9 Şubat 2017 Perşembe 19:18 · Proloterapi · 10305

Hasta yorumları için;   https://www.doktortakvimi.com/enis-bicerer/algoloji-anesteziyoloji-ve-reanimasyon/istanbul 

Ayrıntılı bilgi ve randevu için; 0 543 489 05 69

 

                                                      MİGREN ve KRONİK BAŞ AĞRISINDA KOMBİNE TEDAVİ

Ağrıları ilaçlarla baskılamak kısa süre rahatlama sağlayabilir ancak sorunu kalıcı olarak çözmez. Bu nedenle migren ve kronik baş ağrılarında ağrıların nedenini ortaya koyup bu nedenleri ortadan kaldıracak kalıcı tedaviler uygulamak gerekir.

 

"Migren ve Kronik Baş Ağrısının birçok nedeni vardır. Bu sebeple tek bir tedavi yöntemi uygulayarak başarılı bir sonuç elde edilemeyebilir. Ağrının nedeni ortaya konularak bu nedeni ortadan kaldıracak tedavi ya da tedavi yöntemleri birlikte kullanılarak hastaya KOMBİNE TEDAVİ(farklı tedavi yöntemlerinin birarada uygulanması)  yapılması daha etkili olacaktır."

 

                                                        

 

Baş ağrısının birçok çeşidi vardır ve baş ağrısını meydana getiren birçok sebep vardır. Bu nedenle herkesin baş ağrısı kendine özgüdür ve ağrının karakteri kişiden kişiye değişebilmektedir. Bu yüzden baş ağrısı çeken herkese aynı tedavi yöntemini uygulamak etkili olmayacak ya da eksik kalacaktır. Bazı hastalarda boyun ve omuz bölgesindeki kasların spazmı ağrıya neden olurken kimi hastada baş bölgesindeki sinirlerin sıkışması ve hasarı ağrıya neden olmaktadır. Bir kısım hastada ise hem kas, hem sinir hem de boyun bölgesindeki eklem ve bağ dokusunda problem vardır. Migren ve kronik  baş ağrısı bu kadar kompleks bir durumdayken her hastaya aynı tedaviyi uygulamak bazı hastalarda başarılı olabilir ancak birçok hastanın tedavisi eksik kalacaktır. Bu sebeple tedavi yöntemlerinden hasta için uygun olanları kombine edilerek birlikte uygulanmalıdır. Tedavi öncesinde ayrıntılı bir muayene ile ağrının nedeni ve nedenleri ortaya konmalı ve kişiye özgü tedavi yöntemlerinden biri veya birkaçı birlikte uygulanmalıdır. Böylece daha başarılı sonuçlar elde edilmiş olur.

 

 

MİGREN ve KRONİK BAŞ AĞRISININ NEDENLERİ;

1) Baş bölgesindeki sinirlerin sıkışması

2) Baş ve boyun bölgesindeki kasların spazmı

3) Baş ve boyun bölgesindeki bağların zayıflaması                                                                                                                                  

4) Hormonal nedenler

5) Yüksek tansiyon

6) Görme ile ilgili problemler

7) Damarların aşırı genişlemesi

8) Stres

9) Uzun süre rüzgar veya klimaya maruz kalma

10) Tümör ya da kafa içi basıncını artıran nedenler

                Kasların spazma uğradığı noktalar ve ağrı oluşan bölgeler

 

 

 

 

 

Baş bölgesindeki sinirler (ağrı genellikle bu sinirlerin çıkış noktaları olan "göz etrafı, şakaklar, ense kökü, başın tepe noktasında" hissedilir).

 

 

Görüldüğü gibi migren ve kronik baş ağrısına neden olan birçok faktör vardır ve bu faktörler her hastada farklı şekilde ve derecede etkilidir. Bu nedenle her hastanın tedavisi kendine özgü olmalıdır. Tek bir tedavi yöntemi bu durumların hepsini çözemeyeceği için hastanın ağrısını ortadan kaldıracak tedavi yöntemlerinden biri veya birkaçı birlikte uygulanmalıdır.

 

Migren ve Kronik Baş Ağrısında Kullanılan Tedavi Yöntemleri;

1) Sinir blokajları

2) Kas spazmını çözen Tetik Nokta Enjeksiyonları                            

3) Kuru İğne Tedavisi

4) Proloterapi

5) Toksin(Botulinium Toksin) Uygulaması

6) Nöral Terapi

7) Nöroproloterapi

8) Radyofrekans Tedavisi

9) Ozon Tedavisi

Kliniğimizde migren ve kronik baş ağrısı  için yukarıda sayılan tedavi yöntemlerinin hepsi başarıyla uygulanmaktadır. Öncelikle hastalarımız ayrıntılı bir muayeneden geçirilmekte ve baş ağrısının nedeni ortaya konmaktadır. Bu aşamadan sonra ağrıyı ortadan kaldıracak tedavi yöntemlerinden hastaya uygun olan biri veya birkaçıyla tedaviye başlanmakta ve başarılı sonuçlar alınmaktadır.

 

"Herkesin ağrısı farklıdır ve bu sebeple tedavi kişiye özel olmalıdır."

 

Başarıyla tedavi ettiğimiz hastalarımızın yorumları için;  https://www.doktortakvimi.com/enis-bicerer/algoloji-anesteziyoloji-ve-reanimasyon/istanbul               

Ayrıntılı bilgi ve randevu için; 0 543 489 05 69

 

 

 Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş