0 (212) 268 72 01

Cilt Hastalıkları ve Ozon Tedavisi

3 Temmuz 2015 Cuma 15:39 · Ozon Tedavisi · 4691

Cilt hastalıkları ve ozon:

 

Ozon tedavisinin en çok kullanıldığı alanların başında cilt hastalıkları gelir. Sedef hastalığı, atopik dermatit, kolayca geçmeyen mantar  hastalıkları, egzama, herpes ( virütik uçuk), akne ve enfekte yara gibi cilt hastalıklarının ozonla çözüm bulduğu kanıtlanmıştır.  Günümüzde ozon tedavisinin geleneksel tıp yöntemleriyle giderilemeyen ve kronikleşmiş hal almış hastalıkların tedavisinde oldukça etkin rol aldığı gözlenmektedir.

Ozon terapinin en iyi bilinen ve tıbbi anlamda kanıtlanmış olan bakteri öldürücü, virüs öldürücü ve virüs çoğalmasını önleyici özellikleri bu tip hastalıklarda oldukça işe yaramaktadır.  Ozon tedavisi derideki hücrelere antioksidan  faaliyeti güçlendirir ve hücrelerin bozulan yapısını düzeltir.  Dolayısıyla hastalığa neden olan etkenleri ortadan kaldırır.

Ozon terapinin faydalı olduğu cilt hastalıkları:

Deri enfeksiyonları: Herpes, piyoderma
Otoimmun Deri Hastalıkları: Lokalize skleroderma, sedef hastalığı, Liken planus
Alerjik Deri Reaksiyonları: Akne, Ekzema, Nörodermatit, Dermatitis Herpetiformis, Seboreik Dermatit
Diğer : Alopesi (kellik), varis yarası (venöz ülser), zona, cilt siğilleri

Öte yandan ozon tedavisinin en dikkat çeken kullanım alanlarından birkaçı da cilt kırışıklıklarını azaltması, özellikle uzun süreli ozon tedavisiyle göz altı morlukların ve göz etrafındaki halkaların azaltılması, selülitlerin özellikle cilt altı ozon terapisi ile azaltılması, mat olan cildin parlaklaşması ve canlanması, göbek, kalça ve karındaki çatlakların azaltılmasıdırFacebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş